Elektro

Hi – Fi systém do vašej domácnosti

Existuje vlastne človek, ktorý by nemal rád hudbu? Ktorý by si nevychutnával svoj obľúbený hudobný žáner? Každému z nás sa možno páči iná hudba, ale spája nás to, že si ju radi vychutnávame v tej najlepšej kvalite. To znamená, že každého poteší, ak si svoju muziku môže vypočuť v čistej kvalite zvuku a s doprovodom kvalitného basového ozvučenia. Čo je možné najmä v dnešnej dobe, kedy už aj moderné Hi – Fi systémy majú väčšinou dostupné ceny a ponúkajú dokonalý audio zážitok.

Hi - Fi prehrávač

Možno vás zaujíma, čo je to vlastne skratka Hi – Fi.

  • Jej celé znenie je High Fidelity a ide o audio systémy, ktoré sa vyznačujú kvalitným akustickým efektom. To znamená, že pri počúvaní lepšie spracujete každý vysoký aj nízky tón a basy. Tieto audio systémy preto slúžia na funkčnú reprodukciu hudby.

Máte tak aj vy záujem o nový Hi -Fi systém? V takom prípade by ste mali vopred vedieť, kde ho chcete umiestniť a využívať primárne. Iná súprava sa môže hodiť do obývačky, iná do kuchyne a iná do veľkých priestorov. Každopádne existujú dva základné typy týchto audio systémov. A to konkrétne Mini a Mikro. Tie sa od seba odlišujú svojim výkonom, typmi reproduktorov, kompaktnosťou a konektivitou. Samozrejme v závere tiež svojou výslednou cenou.

Audio systém

Mini systémy

Napriek tomu, že majú v názve „mini“, ide o kategóriu väčších a výkonnejších súprav na domáce využitie. Majú teda vyšší akustický výkon a tiež ponúkajú viac funkcií. V neposlednom rade je dobrá aj ich konektivita- zvyčajne sa dajú napríklad pripojiť k TV či iným zariadeniam. Ideálne sa hodia do obývačky a spoľahlivo ozvučia celú miestnosť – aj vďaka kvalitnému zosilňovaču. 

Mikro systémy

Sú tým menším a vlastne aj menej výkonným variantom. Napriek tomu je ale táto možnosť kompaktnejšia- skladnejšia. Skôr sa bez väčších problémov takáto súprava zmestí na ľubovoľné miesto v miestnosti. Treba však rátať s tým, že funkcionalita ako aj kvalita akustiky nebude na takej vysokej úrovni ako pri mini systémoch. Horšia môže byť aj konektivita. Na druhej strane však nájdete mikro súpravy z drahšej kategórie, ktorých výkon bude skutočne solídny.