Prečo dieťaťu nekúpiť penový matrac

Matrac pre dieťa síce nebudete môcť používať dlhé roky, čo ale neznamená, že by ste na ňom mali šetriť. Dieťa sa vyvíja, a preto potrebuje kvalitnú oporu chrbtice. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na to, prečo malým deťom nikdy nekupovať penové matrace, a ktoré patria k tým vhodným. Hovoríte si, že matrac pre dieťa nie je až tak podstatný. Verte, že je, ma ešte ako veľmi!
Bábätko v bielej plienke s hviezdičkami na posteli

Penové matrace si nechajte na neskôr

Nasledujúce rady budú určené pri výbere matracu pre deti do veku štyroch rokov. V neskoršom veku, kedy bude dieťa spať vo vlastnej posteli, už môžete siahnuť po akomkoľvek materiály, podstatou je, aby bol kvalitný.

Prečo je pena nevhodná?

Obyčajná pena, teda tá polyuretánová, má hneď niekoľko mínusov. Prvým z nich je to, že ide o veľmi mäkký materiál, ktorý sa pod váhou tela zdeformuje už po krátkej chvíli, čo platí aj v prípade ľahučkých detičiek. Mäkký materiál je pritom pre deti absolútne nevhodný. Druhým mínusom je ich nízka priedušnosť a tiež to, že do seba nasajú všetko. To všetko z nich navyše už nikdy nedostanete preč.

Polyuretánová pena ďalej nie je vhodná ani z hľadiska dýchania. Prach sa v nej zadržiava skutočne enormne, takže ak nechcete vášmu dieťaťu spôsobiť dýchacie problémy v skutočne skorom veku, molitanovým – penovým matracom sa skutočne radšej vyhýbajte, a to obrovským oblúkom.Dieťa s čelenkou spí

Penové matrace na spanie pre detičky taktiež nie sú vhodné preto, lebo vytvárajú statickú energiu, ktorá môže u citlivých jedincov spôsobovať poruchy spánku. Takže, možno už viete, prečo vaše dieťa vkuse plače a budí sa počas noci.

Nie všetka pena je nevhodná

Nemýľte si dojmy a pojmy. Nevhodná je len pena polyuretánová. Tieto matrace zvykneme nazývať aj ako molitanové. Matrace z pamäťovej peny alebo studenej peny sú vhodné aj pre maličké deti. To isté platí samozrejme aj o ďalších materiáloch, ako je kokos, latex, alebo pružiny.

Podobné príspevky