Zaujímavé zberateľské mince

Mince sú obľúbené práve pre svoju rozmanitosť a krásu. Môžete si vybrať absolútne podľa seba, ktorá z nich ozvláštni a obohatí zbierku so zlatom. Ak ste zberatelia zlatých alebo strieborných mincí určite poznáte tú vášeň pri nákupe nového prírastku do zbierky. Najvyššie hodnotené sú práve tie mince, ktoré sú v čo najmenšom počte razené. Rovnako zbierky o viacerých kusoch mincí sú veľmi cenené. Samozrejme v prípade kompletnosti zbierky. Ak ste so zberateľstvom iba v začiatkoch nebojte sa. Čoskoro sa budete vedieť jednoducho orientovať nielen vo svojej domácej zbierke ale aj v svetových zberateľských portáloch. na týchto miestach si môžete kúpiť nielen nové mince, ktoré by ste inak nezohnali.

nádherné detailné prevedenie

Môžete aj predávať kúsky, ktoré máte doma a rozhodli ste sa ich predať z rôznych dôvodov. Takým dodatkom je, že investičné zlaté a strieborné mince sa razia v mincovniach. Naša najznámejšia mincovňa je v Kremnici, kde má svoju históriu. Rovnako po svete funguje a zachováva svoju hodnotu a tradíciu cech mincovní. Nielen v susednom Česku ale aj v Kanadskej mincovni sa nájde pár krásnych kúskov, ktoré zaujmú na prvý pohľad. Walter Ott si dal záležať na vysoko prepracovanej jednoduchosti dizajnu zlatej investičnej mince Maple Leaf Goldvault. Tá sa razí v tejto mincovni dokonca od roku 1979. Kúpiť si ju môžete dokonca aj dnes. Je to výrobok z čistého zlata. Hovoríme teda o rýdzom zlate, ktoré sa radí do investičného. Zaujímavosťou je, že sa mení jej váha a lícová strana aj keď hodnota ostáva stále rovnaká. Je to rôznym vyobrazením portrétov britskej kráľovnej Alžbety II.

z detí môžu vyrásť zanietený zberatelia

Táto zaujímavá minca je krásnym ozvláštnením jedno – líniových zbierok konzervatívnych zberateľov. Na to aby ste sa ale dostali k tejto rýdzo zlatej minci ale nemusíte navštevovať Kanadskú kráľovskú mincovňu. Nakoľko na stránkach spoločnosti Goldvalut si uvedomujú jej hodnotu a jedinečnosť, môžete si ju objednať priamo z ich stránok. Je príjemné zistiť že slovenský trh sa neuzatvára a neobmedzuje voči zahraničným spoločnostiam a dáva tak priestor k rôznym zberateľských spoluprácam a posilneniu všeobecného rozhľadu nielen z pohľadu investovania do drahých kovov ale aj z pohľadu zberateľského. Takto môžu vznikať nové mladé generácie pokračovateľov týchto krásnych a luxusných tradícii dedených po generácie.

Podobné príspevky