Dovolenka

Dovolenka – kde?

Každý túžime po dovolenke, kde budeme relaxovať, cítiť sa dobre, dopriať si výborné masáže a odpočinok. Je mi to úplne jasné. Je to sen každého človeka. Každý si pod pojmom „dovolenka“ automaticky predstaví najskôr dovolenku v zahraničí. Lenže krásnu dovolenku môžete prežiť aj v Českej republike. Nie nadarmo sa hovorí, že aj v Českej republike je krásne. A na tom asi niečo bude, pretože to hovorí veľa ľudí. A keď je človek unavený, stále pracuje a robí všetko preto, aby sa on a jeho rodina mali dobre, zaslúži si tiež poriadnu relaxačnú dovolenku. Každý človek by mal odpočívať a žiadny človek by sa nemal prepínať.

dovolenka

V prípade prepínania sám seba sa môže cítiť veľmi zle, a môže to mať veľký dopad ako na jeho fyzické, tak psychické zdravie. Bohužiaľ je to tak. A aj keď je medzi nami plno workoholikov, čo by najradšej pracovali sedem dní v týždni a dvadsaťštyri hodín denne a môže sa zdať, že jeho práca je vlastne jeho manželka, aj taký človek by si mal vedieť určiť svoje hranice. To som odbočila od témy. Teraz už ale poďme k jadru veci.

Máte dve možnosti, kde stráviť dovolenku:
1) v rodnej krajine
2) v zahraničí

dovolenka

Skúste si urobiť dovolenku po Českej republike. Napríklad na miesta, kde ste ešte nikde neboli. A hneď uvidíte, ako budete prekvapení, koľko krásnych miest je v Českej republike. Ja som napríklad takýmto cestovaním „objavila Ameriku“ – spoznala som miesta, ktoré som predtým nikdy nepoznala a cítila som sa naozaj veľmi dobre. A presne na tomto záleží.
Pokiaľ vyhľadávate dovolenky v zahraničí, mohla by som vám odporučiť napríklad Japonsko, Čínu, Nemecko, Slovensko, alebo Poľsko. Vo všetkých týchto krajinách som bola a verte mi, že to bol naozaj neskutočný a úžasný zážitok, na ktorý v živote nezabudnem. A dúfam, že ani vy nezabudnete na svoju dovolenku, o ktorej ste tak veľmi snívali celú dobu.