Voľba vína na svadbu

Pri slove svadba si určite každý vybaví ten čarovný a najkrajší deň v živote každého zamilovaného páru. Je to deň kedy spečatia svoju lásku a spoja svoje životy. Ide o špeciálnu unikátnu chvíľu, ktorá si zaslúži naozaj nezabudnuteľný deň. Práve z tohto dôvodu chce každý budúci manželský pár, aby bola ich svadba dokonalá. Prípravy na tento výnimočný deň sa konajú aj rok dopredu aby sa nič nenechalo na náhodu. To isté platí aj o plánovaní svadobnej hostiny a nápojov. Svadobná hostina totiž tvorí neodmysliteľnú súčasť každej svadby. A takisto k nej patria aj osviežujúce vína a šampanské, ktorými si svadobčania pripíjajú na šťastné chvíle mladomanželov.

víno

Výber vína na svadobnej hostine sa odvíja od ročnej sezóny počas ktorej sa svadba koná. V letnom období sa odporúča zvoliť svieže chute v podobe bieleho alebo ružového vína. Vhodnou voľbou pre toto obdobie je napríklad svadobné víno Chardonnay, Savignon blanc, Rosé cuvée alebo Pinot blanc. Počas zimnej sezóny môžete pokojne zvoliť sýtejšie chute vín ako napríklad Cabernet Savignon alebo Frankovka modrá.

Čo sa týka množstva vín, záleží to od počtu hostí. Ako prvé si uvedomte koľko z pozvaných hostí sú detí, koľkí sú abstinenti a koľkí pijú tvrdý alkohol. Z výsledného počtu sa počíta približne s dvoma fľašami na jedného hosťa. Pomer bieleho a červeného vína sa odporúča 70% bieleho a 30% červeného vína. Z toho 70% suché a 30% polosladké.

šampanské

Medzi dôležité časti svadby patrí tiež prípitok. Nezabudnite na fľašu správne vychladeného šumivého vína. Obľúbeným je ružové šumivé víno Rossante alebo biele šumivé víno Frizzante. Skvelou voľbou je tiež suchý sekt Blanc de Blancs. Fľaše vína môžu byť tiež skvelou svadobnou dekoráciou na vašom svadobnom stole. Skvele na nich vyzerajú svadobné etikety na fľaše, ktoré si viete navrhnúť sami podľa vášho vkusu a štýlu svadby. Na etikete môžu byť napísané vaše krstné mená a dátum svadby alebo akýkoľvek iný text. To už závisí len od vás. Okrem vín a alkoholických nápojov nezabúdajte ani na dostatočné množstvo nealkoholických nápojov a minerálnej vody. Ideálne je rátať s 1,5l minerálky plus 1l ochutenej vody na osobu. Pevne veríme, že sme vám našimi radami aspoň trocha zjednodušili svadobné prípravy.

Podobné príspevky