Vyberáme pieskovačku pre stavebnú firmu

Otvárate stavebnú firmu, ktorá sa bude zaoberať generálnymi opravami železničných mostov, cestných koridorov, výškových stavieb technického či obytného rázu a ďalších konštrukcií, medzi ktorými pôjde aj o oceľové nosníky? A budete sa starať aj o nátery oceľových konštrukcií? Potom určite oceníte prítomnosť pieskovačky. Pieskovačka je zariadenie určené na pieskovanie alebo tryskanie väčšinou kovových povrchov, a to buď vo vnútri pieskovacích kabín, alebo v exteriéri pomocou tlakovej pieskovacej pištole.

oblúkový most

Na pieskovanie je vždy potrebný výkonný kompresor, napríklad v podobe dieselového agregátu, ktorý je mobilný, a vhodný práve pre situácie, keď sa pieskovanie vykonáva niekde v teréne, ďaleko od civilizácie, kde nie je k dispozícii elektrický prúd. Dieselové kompresory môžu pracovať úplne nezávisle na svojom okolí a môžu byť v prevádzke prakticky nepretržite po celú dobu pracovného procesu.

korozia na moste

Na tryskanie v teréne je potrebné obliekať vhodné pracovné pomôcky, bez nich by to bol vyslovene hazard so zdravím, napríklad s ohľadom na trvalé poškodenie zraku. Z tryskacej pištole odletuje na čistený povrch abrazivo, napríklad drobné sklenené guličky alebo kremičitý piesok, ktorý po dopade na predmet z jeho povrchu odlupuje prilepené nečistoty, ako sú zvyšky farieb, mastnota, šmír, pláty korózie, a vytvára tak nový, celistvý povrch, pripravený na finálnu povrchovú úpravu, napríklad novým náterom.

Stavebná firma môže pieskovačky využiť napríklad na spomínané mostné konštrukcie železničných oblúkových mostov, ktoré je potrebné zbaviť korózie a opatriť náterom, čím sa významne predĺži životnosť oceľového nitovaného mosta. Hlavnou výhodou procesu tryskania je jeho vysoká efektivita, pretože v krátkom čase príslušný pracovník očistí takú veľkú plochu, ktorú by nebol schopný čistiť iným spôsobom, a navyše nie je nutné vytvárať značnú fyzickú námahu, pretože o ten najväčší kus práce sa postará pieskovacia pištoľ.

Podobné príspevky