Znížte únik tepla

Viete aké výhody má poriadne zateplenie domu? Ak ale prehliadneme tento detail môže byť naša snaha zbytočná. Pri zatepľovaní treba myslieť na všetko. Dnes je počasie nestále a aj tak sa neustále mení. Každým rokom sú jari a jesene veternejšie, letá horúcejšie a zimy sa tvária ako počas apríla. Chvíľu mrzne, že človeku sa nechce ani nos vystrčiť, za dva dni beháme v mikine a na tretí deň prší. Toto extrémne menenie počasia cítime nielen my ale aj naše obydlie. V lete musí odolávať pražiacemu slnku a silným agresívnym lúčom. V iných obdobiach je podfukovaný a bičovaný dažďom. Prakticky nepoznám nikoho, kto by nemal svoj dom zateplený. Má to niekoľko výhod.

staré okná a nové plastové okná sú naozaj rozdiel

Nielen to, že v lete sa idete vo vlastnom dome doslova uvariť vo vlastnej šťave. My sme v roku 2023 namerali v dome okolo piatej hodine poobede neskutočných 36 stupňov. Bola to neskutočná záťaž pre organizmus. Ja som síce mladá, no obdivovala som seniorov, ktorý fungovali v rovnakých podmienkach ako my. V spálni sme posteľ umiestnili pod okno. Zhruba po treťom zaseknutom chrbte a neustálych nádchach som si jedného dňa všimla malý detail. Okrem toho, že sme medzičasom dali zatepliť dom, túžený efekt nás akoby obchádzal. Vraj ušetríte na energiách, no neviem, asi sme niekde urobili chybu. Vraj zateplenie odizoluje horúčavy a udrží vo vnútri viac tepla. Tak toto sa mi tiež nezdalo.

miesto starostí o únik tepla - hrejivé chvíle s rodinou

Zateplenie sme mali urobené kvalitne a nemala som dôvod myslieť si, že by firma spravila pri inštalácii chybu. Práve jeden okamih mi vyjasnil celú situáciu s problémom, ktorý ma tak trápil a nedal mi spávať. (mimochodom ani by som ani nezaspala asi od toho tepla) Našim problémom nebolo zlé zateplenie ale problémom boli okná. Naše okná boli drevené a zrejme časom prestali poriadne tesniť a v lete cez nich prechádzalo teplo a v zime som cez ne cítila jemný vánok. Nedalo sa nič robiť. Bolo načase vymeniť staré za nové a zvoliť istotu, že okná mi nebudú prepúšťať teplo a zimu. Jedna cesta na správnu adresu a kompletná cenová ponuka aj s poradenstvom bola hotová. Výroba aj inštalácia prebehla bez problémov a dnes si v lete užívame príjemný chládok v dome a v zime už nemusíme non -stop kúriť na plné obrátky. Kombinácia zateplenia a nových plastových okien sa postarala o udržanie tepla v priestoroch domu. Konečne nemusím nič riešiť iba si užívať čas s rodinou.

Podobné príspevky