Kde zohnať reťaz na stromček

Tiež milujete Vianoce ako ja? Sú to sviatky pokoja, pohody a hlavne som na tieto sviatky obzvlášť vďačná a šťastná. Čaká rodina sa totiž zíde pri stole, rozprávame sa, smejeme sa a celkovo je to veľmi príjemný čas strávený s rodinou. Aké máme na Vianoce tradície? Poďme si aspoň niektoré z nich vymenovať.

Púšťanie lodičiek

Na Vianoce sa ako jedna z tradícií púšťa lodičky. A mali by doplávať čo najďalej.

s

Zdobenie stromčeka

To sa už nedá brať možno ani ako tradícia, je to skôr taký vianočný zvyk, ale veľmi príjemný. Ja zdobím stromček strašne rada a som veľmi šťastná, že to môžem každý rok robiť, pretože ma to baví a doslova sa v tom vyžívam. Vždy vešíme s celou rodinou banky, čokolády, a nakoniec aj reťaz na stromček. Reťaz na stromček máme v najrôznejších farbách. Napríklad minulý rok to bolo v tmavo modrej a bielej farbe, tohtoročná reťaz na stromček bude asi červená. Tak som zvedavá, ako sa to všetkým bude páčiť. Hlavne si ale užívam, že cez Vianoce nemusím nič robiť a doma je taká pohoda a pokoj.

s

Takéto sviatky zbožňujem a myslím, že nie som sama. Je to jednoducho kúzelný čas, ktorý len tak niečo nenahradí. Samozrejme stretávať by sa s rodinou mal po celý rok, ale viete, čo tým myslím. Ja sa s rodinou pravidelne schádzam, ale na Vianoce je tá atmosféra predsa len o niečo ináč a oveľa krajšia a myslím, že to tak mnohí z vás cítite tiež. Na tohtoročné Vianoce sa už opäť teším a príde mi, že čím viac „starnem“, tak si uvedomujem, že Vianoce nie sú o darčekoch, ale o úplne niečom inom. Strávenie času s rodinou a byť vďačný za každý ten moment, ktorý s nimi Človek strávi. Ešte by stálo za zmienku, že každá krajina oslavuje Vianoce inak. Napríklad v Amerike sa oslavujú Vianoce ráno až 25.12, ale u nás je to deň napred, teda 24.12. A tiež tradície sú v Amerike iné, ale to by bolo na iný článok.

Podobné príspevky